سیم بکسل مناسب برای انواع جرثقیل

سیم بکسل همیشه و همه جا کاربردهای زیادی خواهد داشت. بنابراین برای ساخت آن باید از نوعی متناسب با همان کار استفاده نمایید. برای ساخت سیم بکسل جرثقیل انواع سازه ها و طناب های مختلف وجود دارد که شما ملزم خواهید بود با توجه به الزامات مورد نیاز از یک نوع متناسب استفاده نمایید.

مروری بر کاربرد سیم بکسل جرثقیل:

هدف اصلی از ساخت یک جرثقیل بدون شک بلند کردن و برافراشتن هر جسمی می باشد که شما می خواهید آن را برای انجام کاری جا به جا نمایید و در ضمن هر جسمی که دارای وزن بالایی باشد شما می توانید با کمک جرثقیل آن را جا به جا نمایید. مثلا قصد دارید شیئی را از سطح A به سطح دیگری مانند B حمل نمایید که برای این که بتوانید این کار را انجام دهید شما نیازمند یک طناب یا به عبارت بهتر سیم بکسل جرثقیل خواهید بود. علاوه بر این که از جرثقیل برای بلند کردن اجسام سنگین وزن استفاده می شود جرثقیل کاربردهای دیگری نیز داشته و برای عملیات های دیگری نیز مورد استفاده خواهد بود. یکی از انواع سیم بکسل ها Luffing نامیده می شود که موقعیت آن قابل توسعه می باشد.  واگن برقی برای حرکت بار در جرثقیل برجی یا جرثقیل حمل کننده می باشد. از سیم بکسل آویز برای نگهداری توسعه یافته استفاده می شود یا برای دیگر ساختارهای جرثقیل . سیم بکسل جرثقیل باید بر روی جرثقیل  نصب و راه اندازی شود.

سیم بکسل در جرثقیل

مروری بر سیم بکسل جرثقیل

از نظر فنی دو دسته اصلی برای سیم بکسل در جرثقیل وجود خواهد داشت.

تمرکز بر روی سیم بکسل در جرثقیل:

1-مقاومت در برابر چرخش

2-استفاده از سیم بکسل محاوره به صورت غیرچرخشی

3-سیم بکسل دارای چندین استاندارد

سیم بکسل مقاوم غیرچرخشی

سیم بکسل غیرچرخشی برای بلند کردن کاربرد خواهد داشت. این قضیه به عنوان یک راهنمای عمومی با قاعده ثابت شده است. از آن برای زمانی که می خواهید باری را بلند نمایید استفاده خواهد شد. این نوع سیم بکسل که در برابر چرخش مقاوم می باشد توسط قرقره با بلوک های اصلی و یا کمکی به طور انحصاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هم چنین این نوع از سیم بکسل برای زمانی که بار را نمی خواهید هدایت نمایید و همین طور برای ارتفاع بلند کاربرد خواهد داشت. فقط سیم بکسلی که در برابر چرخش مقاوم باشد قادر خواهد بود تا بار را ثابت نگه دارد. این نوع فقط مقدار کمی متمایل به چرخش می باشد. سیم بکسل در برابر چرخش مقاوم می باشد که برای ساخت و ساز در جرثقیل برای انتقال هیچ یا گشتاور کمی در نقطه اتصال خواهد داشت. بنابراین با قرار دادن 5 سیم در کنار هم می توانند کابل های خاص که مقاوم در برابر چرخش باشند را برای تضمین عملیات به طور ایمن تولید خواهند کرد. سیم بکسل با توجه به استانداردهای مشخص و تعیین شده می تواند در برابر چرخش های مختلف مقاوم باشد. که میزان مقاومت موردنظر بستگی به نوع ساخت و ساز خواهد داشت. برای این که میزان مقاومت های مختلف را نشان بدهیم کلاس های مختلف از سیم بکسل تولید شده و وجود دارد که عبارتند از :

سیم بکسل

EN 12385-4 که سیم بکسل با نوع 35x7 را انتخاب خواهد کرد. این نوع  سیم بکسل برای این که در برابر چرخش مقاوم باشد سه لایه در از رشته ها در آن تعبیه شده است. کلاس سیم بکسل 18x7 در برابر چرخش مقاوم خواهد بود که فقط دارای دو لایه از رشته ها می باشد. این نوع در برابر چرخش مقاوم بوده و دارای دو قسمت می باشد هم چنین هزینه تولید به وضوح نشان می دهد که متفاوت خواهد بود. علاوه بر این به عنوان مثال ASTM A 1023 یک نوع از سیم بکسل می باشد که اگر بخواهیم آن را توصیف نماییم سه دسته سیم در آن در نظر گرفته شده است که در برابر چرخش مقاوم می باشد.

دو دسته 1 و 2 به طور گسترده ای به عنوان بالابر کابلی در جرثقیل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته 1 که با داشتن حداقل 15 رشته بیرونی و ارائه دهنده بهترین مقاومت در برابر چرخش خواهد بود.

دسته 2 با داشتن 10 رشته یا بیشتر از رشته بیرونی در برابر چرخش مقاوم خواهد بود.

در جرثقیل ها بخشی در نظر گرفته شده است که برای جمع کردن کابل در جرثقیل ها کاربرد دارد. نام این قطعه که برای این کار بر روی جرثقیل نصب شده است کابل جمع کن می باشد. کابل جمع کن بر روی انواع جرثقیل ها نصب می شود.

نکات مهم برای کابل جمع کن در جرثقیل ها:

1-طول مسیر

2-ارتفاع نصب

3-آمپر کابل

4-نوع کابل

5-کابل قدرت

6-کابل فرمان

7-سرعت و حرکت دستگاه

8-ترکیب قدرت و فرمان

زمانی که قصد خرید و نصب یک کابل جمع کن بر روی جرثقیل خود را دارید باید به نکات بالا توجه کرده و با توجه به این نکات کابل جمع کن مورد نظر را بر روی جرثقیل نصب نمایید.کابل جمع کن ها انواع متفاوتی خواهند داشت، بسته به نیازتان می توانید نوع موردنظر کابل جمع کن را سفارش دهید. می توانید کابل جمع کن موردنظر خود را از شرکت ارائه دهنده این نوع کابل سفارش بدهید.

کابل جمع کن جرثقیل

انواع کابل جمع کن ها

1-جهت حرکت کابل دو حالت خواهد داشت: حرکت افقی و حرکت عمودی.

2-سیستمی که برای کنترل کشش کابل استفاده می شود می تواند شامل گزینه های زیر باشد: تورک موتور – کلاج مغناطیسی – سیستم کنترلی RCS

خصوصیات کابل جمع کن

1-انواع قرقره

2-اسلیپ رینگ ضد فرسایش

3-بدنه گالوانیزه

4-قرقره گالوانیزه

5-دارای قابلیت لیمیت سوئیچ

6-دارای خدمات پس از فروش توسط شرکت فروشنده کابل جمع کن

7-مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت مانند بارندگی ، وزش باد ، درجه حرارت زیاد

سیستم نرم افزاری کابل جمع کن

در این سیستم نرم افزاری حامل کابل نصب در نرم افزار برای ایجاد قابلیت اطمینان و جلوگیری از خرابی سیستم در زمان شکست کابل به صفر کاهش داده می شود.

جمع کننده کابل

کاربرد قرقره در سیستم کابل جمع

از ابزاری به نام قرقره که از نیروی موتور استفاده می کند برای حرکت دادن کابل استفاده می شود که هم برای باز کردن کابل و هم برای جمع کردن کابل کاربرد خواهد داشت. بسته به نیاز می توانید از کابل جمع کن کمک بگیرید تا کابل را به اندازه لازم باز و جمع نمایید.

قرقره کابل جمع کن ارتباط مستقیمی با درایو موتور دارد. درایو موتور قرقره کابل را از طریق بدنه حلقه ، درایو و مونتاژ کنترل می کند.

موتور حرکت دهنده قرقره

نام های دیگری هم برای موتور حرکت دهنده قرقره وجود دارد که عبارتند از :

موتور حرکت دهنده قرقره شلنگ، موتور راندن قرقره کابل، موتور قرقره شلنگ هوا، شلنگ های برقی و قرقره شلنگ موتوری.

کلمات کلیدی