دلایل بسیاری وجود دارد که شما مجبور می شوید تا ایمنی را در جرثقیل ها رعایت کنید. تقریبا برای اجرای هر پروژه ای در زمینه ساخت و ساز مانند ساختن آپارتمان ها برای ساخت و کامل کردن آن در تمامی مراحل باید نکات ایمنی در جرثقیل ها رعایت شود تا کار به درستی انجام شود. برای رعایت نکات ایمنی در جرثقیل ها می توانید از تجهیزاتی استفاده نمایید مانند آسانسور نجات ، دوربین بر روی جرثقیل. با نصب این تجهیزات می توانید ایمنی را در کار افزایش دهید. رعایت ایمنی باعث کاهش آسیب های ناشی از حوادث  و سوانح خواهد شد. حتی نصب دوربین بر روی جرثقیل باعث خواهد شد تا امنیت کار با نظارت بر روی کار افزایش یابد. رعایت تمامی این دلایل بسیار مهم خواهند بود. دوربین های مورد استفاده برای بالا بردن ایمنی در جرثقیل ها دوربین های HoistCam می باشد به گونه ای طراحی شده است که باعث بالا رفتن ایمنی در کار خواهد شد.

در این قسمت قصد داریم تا راهنمایی هایی برای رعایت ایمنی در جرثقیل و وینچ ارائه نماییم و توضیحی در مورد دوربین HoistCam ارائه خواهیم کرد.

افزایش ایمنی در جرثقیل

با توجه به آماری که در مورد حوادث ارائه شده است هرساله هزاران نفر جان خود را به دلیل عدم رعایت ایمنی در حین کار از دست داده اند. بیشتر این آمار مربوط به کار کردن با جرثقیل ، بالابر و آسانسور و دیگر تجهیزات مرتبط با جرثقیل می باشد. همیشه قوانینی برای کمک به جلوگیری از بروز چنین حوادثی در حین کار وضع می شود. در این قسمت بعضی از این راهنمایی ها را شرح خواهیم داد:

1-اعلام هشدار چه در زمانی که در جایی ایستاده اید و چه برای تجهیزات در زمان بالا بردن اجسام.

2-چه بار حالت سکون داشته باشد چه در حال حرکت باشد هرگز زیر بار موردنظر نه بایستید نه راه بروید.

3-همیشه به افراد دیگر که در حال حرکت هستند یا در نزدیکی بار مورد نظر قرار دارند هشدار بدهید.

4-هرگز سعی نکنید تمرکز ذهنی فردی که به عنوان اپراتور جرثقیل در حال کار برای جا به جایی بار می باشد را پرت نمایید.

5-همیشه به علائم هشدار دهنده برای کسانی که در مناطق بحرانی قرار دارند توجه نمایید.

رعایت ایمنی در جرثقیل

در این قسمت می خواهیم به رعایت قوانین ایمنی برای اپراتورها ، افراد مهم و خدمه تاسیسات برق بپردازیم.

1-اپراتور جرثقیل باید همیشه به تجهیزاتی که در حین کار به آن ها نیاز دارد توجه کرده و به درستی تمامی آن ها را بررسی کند و برای انجام عملیات آن ها را تایید کرده و بعد اقدام به انجام کار نماید.

2-انجام بازرسی های عملیاتی برای قطعاتی از تجهیزات که مورد نیاز می باشند.

3-از سالم بودن سیگنال هشدار یا دستگاه مطمئن شوید که درست کار می کند برای این که مطمئن شوید آن را تست نمایید.

4-هرگز جرثقیلی که از ایمنی آن اطمینان ندارید را استفاده نکنید.

5-قبل از شروع کار ترمز و تمام کنترل ها در جرثقیل را بررسی نمایید.

6-هرگز اجازه ندهید که یک فرد غیر مجاز که مجوز استفاده از جرثقیل را ندارد از جرثقیل برای انجام کار استفاده نماید.

7-اپراتور جرثقیل و افراد باید با یکدیگر در ارتباط مستقیم بوده و همیشه با هم در ارتباط باشند که این ارتباط باید از طریق تلفن انجام شود.

8-همیشه از سیگنال های هشدار دهنده قبل از حرکت و در طول حرکت استفاده نمایید.

9-هرگز به کسی اجازه ندهید که بر روی بار یا قلاب جرثقیل سوار شود.

10-همیشه بار را به گونه ای تنظیم کنید که به طور نادرست پرتاب نشده و حتی میزان آن را کاهش دهید.

11-همیشه تجهیزات را تنظیم یا تعمیر نموده هم چنین قفل کنترل اصلی را در حالت موقعیت خاموش و یا محافظت شده قرار دهید.

برای برقراری تماس بهتر است بیشتر از یک روش استفاده نمایید تا ایمنی در جرثقیل افزایش داده شود. یکی از این روش ها اضافه کردن امکان استفاده از دوربین HoistCam در جرثقیل بوده که توسط این دوربین خواهید توانست به همه بخش ها نظارت داشته باشید و این کار باعث افزایش ایمنی خواهد شد. هر کدام از روش های پیشنهادی برای افزایش ایمنی اگر توسط اپراتور دنبال شود ، مدیریت قادر خواهد بود تا به تمامی امور نظارت داشته باشد بدین صورت که می تواند با تماشای مانیتورهایی که به جرثقیل نزدیک می باشد ایمنی را در حین کار افزایش دهد. با این کار از محیط کار ایمن بهره خواهید برد. نصب دوربین بر روی جرثقیل می تواند به مدیران کمک کند تا با سرعت بیشتری بتوانند هشدارهای لازم را بدهند و زمان واکنش نشان دادن آن ها افزایش خواهد یافت. هم چنین تهدید ها حذف خواهند شد.

کلمات کلیدی