سوله سبک خرپایی

سوله خرپایی

سوله سبک

سوله سبک خرپایی ، آینده ی صنعت سوله سازی

شاید اولین چیزی که با شنیدن کلمه سوله سبک به ذهن می رسد، عدم توان کافی این سوله ها باشد در حالی که کاملاً برعکس بوده و در واقعیت سوله های سبک خرپایی حتی بیش از ۱۰ برابر قدرتمندتر از انواع دیگر سوله هستند و در عین داشتن استحکام فوق العاده به دلیل طراحی و هندسه خاص و علمی و نوع سازه استفاده شده در آنها از موارد مشابه خود سبک تر نیز می باشند و این تنها یکی از ویژگی های فوق العاده سوله های سبک خرپایی است ، شما می توانید دیگر مزیت های سوله های خرپایی را در مقالات زیر مطالعه نمایید.

اطمینان سازه سازنده انواع سوله سبک ، سوله خرپایی، سوله سبک خرپایی، سوله hss ، سوله سبک صنعتی ،سوله صنعتی و …

09122480802

سوله سازی در ارومیه

اطمینان -سازه

مراحل ساخت سوله

اطمینان -سازه

قیمت سوله

ساخت سوله

سوله سبک خرپایی

سوله خرپایی

سوله سبک

سوله سبک خرپایی یکی از انواع سوله های سبک مدرن می باشد که ساخت آن ها در تخصص مهندسین شرکت سوله سازی اطمینان سازه قرار گرفته است .

سوله سبک خرپایی به لحاظ کاهش وزن مشهودی که در تولید آن ها ایجاد شده است، یکی از مقرون به صرفه ترین سوله هایی می باشند که امکان ایجاد کاربری های متفاوتی برای آن ها به وجود آمده است و افراد می توانند در تمامی مصارف صنعتی و غیر صنعتی، آن ها را مورد بهره برداری قرار دهند.

استقبال از تولید این سوله ها به میزانی است که می توان آینده ی صنعت سوله سازی را منحصر به تولید آن ها دانست . چرا که سوله های سبک ویژگی های بسیار خوبی دارند که کم هزینه بودن در عین انسجام بسیار بالا ، سرعت بالا در تولید، امکان نصب سریع و قیمت کم ، توانایی ساخت سوله با دهانه بزرگ ، توانایی نصب جرثقیل سقفی و جرثقیل های ستونی و… را می توان به عنوان تنها چند مورد از خواص آن ها نام برد.

شرکت سوله سازی اطمینان سازه  واحدی قدرتمند و نام آشنا در تولید این سوله سبک می باشد که تمامی قوای خود را در مراحل طراحی و تولید و بهره برداری، برای پیشرفت هر چه بیشتر در زمینه ی تولید سوله های سبک به کار گرفته است و نوید مطرح شدن سوله سبک خرپایی را به عنوان اولین سازه در صنعت سوله سازی را در آینده ای نه چندان دور در میان بهره برداران از سوله ها می دهد.

شرح ساختار سوله خرپایی

اعضای این نوع سازه ها به شکل خرپا بوده و با استفاده از قوطی پروفیل ساخته می شوند. ساختار خرپایی اعضاء و هندسه بهینه سازه موجب شده اند که وزن فولاد مصرفی در این نوع سازه ها نسبت به سوله های ساخته شده با تیر ورق کمتر باشد؛ همچنین، به علت سبکی وزن سازه از یک سو و قابلیت تحمل نشست های نسبی از سوی دیگر، فونداسیون مورد نیاز جهت تأمین پایداری سوله سبک بسیار اقتصادی می باشد.

ستون ها و پل های اصلی این سازه بصورت خرپایی و از جنس پروفیل صنعتی (قوطی با ضخامت بالای ۳ میلیمتر) ساخته می شود. تیرریزی سقف Z و بادبندها از جنس سیم بکسل با مقاومت بالا می باشد.

سوله خرپایی

سوله خرپایی/سوله سبک خرپایی/سوله خرپا/خرپا سوله

مزایای سوله خرپایی به قرار زیر است:

۱- امکان اجرای این سوله سبک خرپایی با دهانه نامحدود و ارتفاع دلخواه
۲- کاهش مصرف فولاد در سوله سبک خرپایی تا ۴۰% -کاهش ۳۰% هزینه ها به نسبت سوله های رایج
۳- نصب سریع سوله خرپایی
۴- استحکام بالاتر سوله خرپایی نسبت به سوله های تیرورقی
۵- پوشش دهی کلیه فضاهایی که نیاز به جرثقیل ندارند مانند انبارها ، سالنهای تولید صنعتی ، آشیانه ها ، سالنهای ورزشی و سالنهای اجتماعات

 • صرفه اقتصادی: سوله سبک خرپایی به طور متوسط 15 درصد از سوله های ساخته شده با تیر ورق ارزانتر می باشد.
 • نصب سریع و آسان: این نوع سازه بدون نیاز به تخصص یا ابزار خاص، حتی توسط خریدار قابل نصب می باشد.
 • قابلیت برچیده شدن و استقرار مجدد: امکان جابجایی بدون نیاز به دمونتاژ سازه وجود دارد.

سوله خرپایی

سوله سازی/سوله خرپایی/سوله سبک خرپایی/سوله سبک/ساخت سوله

دیگر مزایای سوله خرپایی:

۱- ارزان بودن هزینه های تمام شده ی ساخت سوله خرپایی نسبت به سوله تیر ورق

۲- ایمنی واستحکام بسیار بالای سوله خرپایی به علت شکل هندسی مناسب

۳- عدم وجود محدودیت در ابعاد دهانه سوله

۴- نصب انواع جرثقیل ها بدون محدودیت تناژ (جرثقیل های سقفی، دروازه ای و.. )

و بسیاری موارد دیگر که موجب شده سازندگان سوله و هم چنین مشتریان توجه بیشتری به سمت خرید سوله های خرپایی داشته باشند.

اجزای سوله خرپایی

سوله های خرپایی از لحاظ ساختار هندسی هم متنوع هستند و هرکدام از مشتریان می توانند با توجه به نوع نیازشان یک ساختار را انتخاب کنند.

این نوع سوله های خرپایی نسبت به سوله تیرورقی از روش های مدرن تری به جهت ساخت سوله بهره می برد و چون سبک تر هم هست هزینه ی تمام شده در این سوله کمتر است و این امر باعث شده نسبت به فشارهای وارده مستحکم تر باشد.

با این روش ساخت سازه می توان سوله هایی با دهانه های بزرگ ساخت در حالی که در سوله های تیرورقی وسوله های یو.بی.ام این کار عملا ممکن نیست چون اصلا از لحاظ اقتصادی به صرفه نخواهد بود و به همین دلیل مشتریان مایل به خرید سوله های خرپایی هستند.

از سازه های خرپایی می توان در سوله های صنعتی،سالن های نمایشگاهی، انبارها، خطوط تولید، پارکینگ ها و موارد بسیار دیگری استفاده نمود.

از جمله موارد استفاده ی سوله های خرپایی:

سالن های نمایشگاهی (نمایشگاه ماشین،کتاب و.. )- سالم های ورزشی(استخرها و.. )- سالن های صنعتی-اسکان های اضطراری- تعمیرگاه ها (هواپیماها، ماشین الات سنگین وسبک و.. )- سالن های کشاورزی (مرغداری،انبارها-دامداری و.. )- سوله های پرورش قارچ، بوقلمون و بسیاری موارد دیگر.

سوله سبک

ساخت سوله سبک /سوله فوق سبک/قیمت سوله سبک / سوله سبک /سوله سبک خرپایی

کاربردهای سوله سبک خرپایی

 • ساختمان های صنعتی
 • انبارها و سردخانه ها
 • پارکینگ ها و تعمیرگاه های ماشین آلات سبک و سنگین
 • تجهیز کارگاه های ساختمانی
 • شلترهای متحرک
 • اسکان اضطراری
 • سالن های ورزشی و استخرها
 • آشیانه های هواپیما
 • صنایع کشتی سازی و حمل و نقل دریایی
 • سالن های نمایشگاهی
 • کمپ های نظامی

برای دیدن نمونه کار سوله سبک خرپایینمایشگاه بین المللی تهران با دهانه 60 متر و بدون ستون میانی کلیک کنید.